Smaller Default Larger

Medaile pro Kolín ze Šumperka

Treneri Sumperk mensi

Mladí kolínští gymnasté sbírali cenné kovy v Šumperku

Žákovský, mezinárodní závod s účastí gymnastů z Polska a Slovenska, proběhl o tomto víkendu v Šumperku, rodišti Aleše Valenty.

V nabité konkurenci se neztratila kolínská výprava vedena trenéry Taftlem a Žohou.

V kategorii mladších žáků startovalo 26 závodníků a Štěpán Vogl vybojoval ve víceboji skvělé 3.místo. Zároveň se svými výkony nominoval do tří finále, kam postupuje vždy šest nejlepších závodníků. Z těchto tří účastí dokázal vybojovat ještě stříbro na hrazdě, na kruzích a bradlech k cennému kovu chybělo málo…

V kategorii starších žáků ( 12-14 let ) se představili tři kolínští gymnasté – David Bega, Sebastian Smetana a Jakub Hejný. Z 21 závodníků vybojoval Bega skvělé 3.místo, Smetana 8. a Hejný 18. Do nedělního finále se probojovali Bega a Smetana. Zejména finale na kruzích si podmanili a skončili na prvním a třetím místě. Bega pak přidal stříbro na bradlech a hrazdě.

Je to skvělý úspěch, v nabité mezinárodní a tuzemské konkurenci kluci obstáli a potvrdili, že patří ke špičce své věkové kategorii. Zhodnotil závod trenér Žoha.

Za 14 dní nás čeká mistrovství ČR v povinných sestavách a sezonu uzavřeme začátkem prosince na mezinárodním závodě v Prešově, nastínil plány konce sezony šéftrenér Taftl.