SPORTOVNÍ GYMNASTIKA TJ SOKOL KOLÍN

Smaller Default Larger

Hledáme nové talenty 2017

Výsledky Hledáme nové talenty

DSC 1419 KPoslední dubnový víkend se v kolínské sokolovně konal již tradičně oblíbený závod malých gymnastek „Hledáme nové talenty a Memoriál Olgy Effenbergrové“ známý po celé ČR. K letošnímu závodu „Hledáme nové talenty“ - pro dívky ve věku 7 let a mladších nastoupilo 8 čtyřčlenných družstev, aby si poměřily své dovednosti ve cvičení na lavičce, akrobacii a ve šplhu na čas. Nejlépe soutěž zvládlo družstvo TJ Tourist Říčany, které nejen v obtížnosti prvků, ale i v provedení sestav dosáhlo výsledku 105,01 bodu. Na druhém místě se ztrátou téměř 4 bodů za družstvem vítězným se umístilo družstvo TJ Doksy a třetí stupínek patřil patřil družstvu TJ Sokol Poděbrady. Na kolínské družstvo „A“ ve složení Nezavdalová, Lee, Růžičková a Marešová K. Zbylo nepopulární 4. místo, Kolín „B“ ve složení Čebišová, Víšková, Kulifajová L. a Heydušková L. skončilo na místě pátém, dále 6. místo TJ SG Most. 7. místo TJ Sokol Domažlice a 8. místo SG TJ Jičín.

Ani v soutěži jednotlivkyň se z kolínských děvčátek na stupni vítězů žádná neobjevila: 1.místo Žvejkalová Amélie Říčany, 2. místo Šebestová Karolína Říčany a 3. místo Větrovská Ema Poděbrady. Ale to neznamená, že kolínské gymnastky nezacvičily pěkně. Pro většinu z nich to byly první gymnastické závody a tak jistě trochu nejistoty bylo. Nejlépe si vedla Karolína Marešová, která se umístila se na 12. místě z 37 závodnic. Další pořadí: Růžičková Michaela 14., Heydušková Lucie 15., Čebišová Linda 16., Lee Irena 20., Kulifajová Lily 21., Nezavdalová Petra 25., Víšková Karolína 26., benjamínek družstva Taftlová Natálie 29. a Teplá Anička 34.. Některé závodnice doplatily na pády z lavičky zaviněné neudržením rovnováhy a naopak některé si vytvořily svůj časový rekord ve šplhu na 4m tyči. Určitě si všechny zaslouží pochvalu.

DSC 1407 KPoté co odzávodila skupina mladších, nastoupily 8leté gymnastky k závodu „Memoriál Olgy Effenbergrové“, v němž se lavička zaměnila za kladinu a také se snížil čas na šplhu. K tomuto závodu nastoupilo 5 družstev a pohár vítěze si odneslo družstvo „A“ TJ Sokol Kolín ve složení Taftlová Nicol, Heydušková Petra, Hollanová Ellen a Kačerová Anita. Na 2. místě se ztrátou 0,6b. se umístilo družstvo SG Most a 3. místo si vybojovalo družstvo SG TJ Doksy. Čtvrté místo patřilo družstvu TJ Sokol Příbram a 5. místo družstvu TJ Sokol Kolín „B“.

V soutěži jednotlivkyň zvítězila s náskokem 1,5b. kolínská závodnice Nikol Taftlová před Gýnovou Adrianou z SG Most. Trojici na stupni vítězů doplnila Petra Heydušková Sokol Kolín. Umístění dalších kolínských závodnic: Kačerová Agáta 7., Holanová Ellen 11., Kedelidze Sofie 15., Kačerová Anita 16., Čáslavová Alžběta 18. - její první závody.

Co říci závěrem. Díky partnerům, jimiž byly Město Kolín, PPS advokáti s.r.o. , Sicco s.r.o. - Gladiátor a TPCA si všechny děti odnesly drobné pozornosti, pamětní medaili, diplom a družstva na 1.-3. místě poháry, medaile a ceny, jednotlivkyně na 1.-3. místě medaili, diplom a všechny do 10. místa i drobné ceny. Poděkování patří i organizátorům-trenérům oddílu SG TJ Sokol Kolín.